Kategoria "Przenieś swoje kilogramy"

O co chodzi w tej kategorii? Najlepiej to wyjaśnić na przykładzie.
Na dystansie 11 km startują dwie osoby. Jedna z nich waży 90 kg, a druga 60 kg. Pierwsza osoba uzyskała czas 1 godzina i 8 minut, a druga 47 minut. Która z nich wygrała? W kategorii PSK wygrała osoba o wadze 90 kg, ponieważ jej wynik to 45,33. Wynik osoby ważącej 60 kg wyniósł 47,00.
Jak to liczymy? W bardzo prosty sposób - dzielimy czas biegu wyrażony w sekundach przez masę ciała wyrażoną w kilogramach. Im niższy wynik, tym lepsze miejsce :-)
W biurze zawodów na zawodników będą czekały nie tylko pakiety startowe, ale też waga. Ci, którzy zdecydują się na nią wejść, będą rywalizować o tytuł najszybszego z najcięższych. Uważamy, że walka ze słabościami własnego ciała jest powodem do dumy, dlatego chcemy w szczególny sposób wyróżnić tych, którzy taką walkę podejmują. Osoby zmieniające tryb życia na bardziej sportowy i podejmujące aktywność fizyczną mają prawo już dziś czuć się zwycięzcami, nawet jeśli jeszcze nie są w stanie biec zbyt szybko.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że publiczne wejście na wagę dla wielu osób może być krępujące, dlatego nikomu nie będziemy tego narzucać. Ważą się tylko ci, którym odpowiada taka formuła i którzy chcą rywalizować o dodatkowe nagrody.


Osoby zgłaszające się do kategorii „Przenieś swoje kilogramy” prosimy o zapoznanie się z następującymi zasadami:


1. Rywalizacja w kategorii "Przenieś swoje kilogramy" jest przewidziana  dla uczestników biegu na 11 km, biegu na 2,75 km i uczestników NW na 5,5 km. Będziemy do tego zachęcać przy wydawaniu numerów startowych.


2. Prosimy, by zawodnicy wchodzili na wagę w takim stroju, w jakim zamierzają wystartować w biegu.


3. W wynikach zawodów podamy czas osiągnięty przez każdego zawodnika oraz wynik punktowy uzyskany w kategorii „Przenieś swoje kilogramy”.


4. Panie i Panów klasyfikujemy osobno.


Zachęcamy Was do udziału w tej kategorii!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz